12 بهمن 1394

گلبانگ انقلاب در دبيرستان علامه حلي 8 نواخته شد.

مولف: ارسطو   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

ایران در پسابرجام نیازمند گسترش سطح عرصه های علم و فناوری است

---

به گزارش روابط عمومي آموزش و پرورش منطقه 3 تهران، آیین نواخته شدن «گلبانگ انقلاب اسلامی» همزمان با «لحظه ورود تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در سال 57»، همزمان با مدارس سراسركشور راس ساعت 9:33 دقيقه، در دبيرستان علامه حلي 8 با حضور آقاي چهاربند مديركل آموزش و پرورش شهر تهران و آقاي علي اكبرزاده مديركل  دفتروزارتي فرهنگي هنري نواخته شد.

چهاربند در اين مراسم اظهار داشت:هر ساله در دوازدهم بهمن ماه با نواختن زنگ انقلاب دهه مبارك فجر آغاز وتا بيست و دوم بهمن ماه ادامه دارد و ما امروز در اين دبيرستان همراه با دانش آموزان سراسركشور با نواختن زنگ انقلاب بار ديگر ياد ياد و خاطره شهدا و روح بلند و ملكوتي امام خميني(ره) را گرامي مي داريم.

وي ادامه داد: رسما از خرداد1342 نهضت اسلامي آغاز و در بيست و دوم بهمن ماه به انقلاب اسلامي منتج شد و نهايتا در دوازدهم فروردين با راي اكثريت مردم استقرار گرديد.همه ي تحليل  گران و سياستمداران،  اين انقلاب را انقلاب قرن ياد مي كنند.اگر شمادانش آموزان به جرايد و رسانه هاي داخلي و خارجي آن زمان مراجعه كنيد به عظمت انقلاب و نهضت امام راحل پي خواهيد بردچرا كه دستاوردها و ثمرات زيادي براي منطقه و جهان داشته است.نقش انقلاب و موجي كه با 22 بهمن سال 57 شكل گرفته و امروزه  اكثر دنيا را در برگرفته در تحولات سه دهه اخير دنيا قابل درك است.اينكه امروزه نظام سلطه با تمام قوا در برابر انقلاب اسلامي ايران بسيج شده اند براي اين است كه آن را در تضاد با سياست هاي خود مي دانند. ظهور هر روزه فرقه هايي با نام اسلامي در خاورميانه از جمله ترفندهايي است كه دشمنان انقلاب آن را برپا ساخته اند تا چهره اسلام را مخدوش و  تروريستي نشان دهند در حاليكه اسلام واقعي  چهره اي رحماني دارد.

بنابراین گزارش مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود افزود : اگر بخواهيم پيروزي انقلاب اسلامي را تحليل كنيم بايد گفت انقلاب اسلامي بر سه ركن مستقر شده كه نظام استكبار و سلطه در اين 37 سال با آن مبارزه كرده است.ركن اول اسلام است.آنها مي خواهند چهره اي غير از چهره واقعي اسلام در دنيا به نمايش بگذارند و با گروههايي همچون داعش ، طالبان و...با اسلامي بودن انقلاب مبارزه كنند. مي خواهند براي مخدوش كردن و متوقف كردن انتقال پيام انقلاب و كم رنگ تر كردن آن با اسلام مبارزه كنند، چون اسلام اين ظرفيت را به انقلاب ما داد كه با ظلم و استكبار مبارزه كند. ركن بعدي مردم هستند.انقلاب بدون حضور مردم شكل نمي گرفت و استقرار و تدوام پيدا نمي كرد.مي خواستند مردم را در ايستگاه هاي مختلف از قطار انقلاب پياده كنند، كه با هوشياري و بلوغ سياسي مردم اين اتفاق نيفتاد وحضور مردم در پاي صندوق هاي راي در 7 اسفندماه صحه بر همين موضوع است.ركن سوم رهبري است.دشمن خيلي تلاش كرد اين محور انقلاب را حذف كندكه مردم با هوشمندي و اتكا برآموزه هاي اسلامي و تئوري هاي ولي فقيه كه امام راحل آن را ابداع ، تدوين و عملياتي نمودند،اين نقشه را نقش برآب نمودند.شما دانش آموزان بايد با ادامه راه امام و شهدا بر عزت و سربلندي انقلاب بيفزاييد.

وي با بيان اينكه امروز دوران پسا برجام است افزود: با اجراي برجام فصل جديدي در حيات انقلاب باز شده است. بعدها نسل هاي آينده در كتاب تاريخ  به اين دوره مي پردازند و شما دانش آموزان كه امروز در دل اين تاريخ هستيد، فصلي از تاريخ اين كشور خواهيدبود.اتفاقي كه با اجراي برجام افتاده است پيشينه ي تاريخي ندارد،در طول تاريخ  5000 ساله ، هر جا مناقشه اي بين ايران و دشمنانش بوده كه منتج به عهدنامه و توافقنامه اي شده ،يا زمينه سياسي داشته و يا مرزي.اين اولين بار است كه توافقنامه اي صورت مي گيرد كه زمينه ي علمي و فناوري دارد.زماني كه دانشمندان ما پا به عرصه ي انحصاري علمي و فناوري آنها گذاشتند ،آنها جمهوري اسلامي را تحريم كردند.دنياي آينده و مناقشات آن در حوزه ي علمي و فناوري خواهد بود و نياز است شما دانش آموزان علم را با فناوري همراه كنيد و آموزش هايتان كاربردي باشد تا كشور بتواندبه طور متوازن توسعه پيدا كند.

سپس علي اكبرزاده به دستاوردهاي انقلاب اسلامي اشاره نمودو گفت:بعد از نواختن هر زنگي كلاسي شروع مي شود،37 سال پيش مدرسه انقلاب ساخته شدو در اين سال ها كلاس هايي به آن اضافه شد و فارغ التحصيلاني داشت.آنهايي كه زود وجهشي و با درجه عالي فارغ التحصيل شدند ،شهدابودند. هر مدرسه و نظام آموزشي مدام در حال تغييرات و تناسب سازي با جريان دنيا و علم و فناوري است و واحدهاي درسي آن تغيير مي كند تا دانش آموزاني تربيت نمايد كه نمونه و الگو در آينده باشند.امروز ما به اسطوره نياز نداريم بلكه نياز كشور به اسوه و الگو ست.ما دوران شور را گذرانيديم و اكنون به شعور رسيده ايم.شما داشن آموزان ، انسان هاي متعهد و متخصص آينده ي اين كشور خواهيد بودو بسياري از شما برا ي انتخابات 7 اسفند راي اولي هستيد بنابراين لازم است با درايت سياسي كساني را انتخاب كنيد كه قدرت و توانمندي لازم را براي حضور داشته باشند.

گفتني است در اين مراسم دانش آموزان دبيرستان علامه حلي 8، با اجراي سرودي همگاني به فضاي  انقلابي وشور وشعف مراسم افزودند.

 


 

 

 

بازتاب خبر در خبرگزاری ها:------------------------

 

1-لینک خبر در سایت آموزش و پرورش شهر تهران:

http://tehranedu.ir/Modules/News/NewsShow.aspx?page=1&mid=338&NewsID=9233

 

2-لینک خبر در سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا):

http://www.irna.ir/fa/News/81944182

 

3-لینک خبر در سایت آموزش و پرورش منطقه 3 شهر تهران:

http://tehranedu3.ir/Modules/News/NewsShow.aspx?page=669&mid=4000&NewsID=15993

 

تعداد مشاهده (1419)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر " گلبانگ انقلاب در دبيرستان علامه حلي 8 نواخته شد."


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید